En İyi İzmir Matbaa Şirketleri Nelerdir?

Matbaacılık sektörü günümüzde Türkiye’de ve İzmir’de oldukça gelişmiş durumdadır. İzmir’de matbaa firmalarından hizmet almak isteyenler ise genelde bu aramaları internetten yapmakta ve güvenilir matbaa şirketlerinden hizmet almak istemektedirler. Bu yüzden biz de  İzmir matbaa firması arayanlar için öne çıkan firmaları derleyip aşağıda sunduk:

İzmir Form

1988 yılından itibaren konak İzmir’de faaliyetlerini sürdüren İzmir Form matbaacılık teknik bilgi ile sınırlı bir kurum değildir. Yani müşteri memnuniyeti sistemli işleyiş gibi ayrıntılara önem vermektedir 2002 yılında kurumsal kimliğini tamamlayarak daha sağlam bir alt yapı hizmeti sunan firma günümüzde çok sayıda kişiye belirli ilkelerden vazgeçmeden hizmetler sunmaktadır. Baskı öncesi makine parkı, şase makinesi, kalıp yıkama imaf, rebromak, yer alır. Ofset bölümünde ise boyanın kâğıttan önce kauçuk üstüne oturmasını sağlayan baskı teknikleri kullanılmaktadır. Bu çeşit baskı, 1904 yılından beri kullanılan ve günümüze gelene kadar birçok donanım kazanan bir işlemdir. İzmir Form Baskı olarak katlama, kesme, yapıştırma gibi işlemleri yapan makinelerle pürüzsüz şekilde çözüm getirir. Bazı firmalarla anlaşma yapılarak fatura, irsaliye toplu taşıma irsaliyesi gibi kurumsal belgeler basılmaktadır.

Özcan Matbaası

1000 cari müşterisi olan ve 1985 yılından bu yana hızlı ve kaliteli hizmetler veren Özcan Matbaası, İzmir’de adından sıkça söz ettiren bir firmadır. Büyümeyi kendi öz sermayesini kullanarak yapan firma, yürütme, başlatma ve sonlandırma gibi faaliyetlerde birincil hedefler belirlemektedir.  Geniş bir ürün yelpazesine sahip Özcan Matbaa,  sadık bir çalışma prensibine daha fazla önem verir. Yani tüm işlerin firma kendi bünyesinde yürüdüğü düşünülürse ürün çeşitliliğinin çok fazla olması yerine hizmet prensiplerine daha fazla önem vermeyi benimsemektedir.  Yeterli ürün çeşitliliği, iyi bir hizmetle birleştiğinde alınan sonuçlar da başarılı olur. Yani gereksiz yere çok fazla olan ürün türleri kötü hizmetle birleşebilir. Ancak, Özcan Matbaa, gelişmesinin sınırlamadan devam ettirir.  Yani ürün ve hizmetlerle paralel şekilde bir anlayış benimser. Minimum maliyetli bir hizmet politikası benimseyen Özcan Matbaası, kısa sürede teslim ettiği ürünlerle de başarısını göstermektedir. Ekibin değişmez hedefi iş sürecini değerlere bağlı olarak yürütmektir. Tüm iş sürecinin tek ölçüm değeri baskı öncesi ve sonrası kaliteli bir sonuç alınmasıdır. Aksi halde firma sürecin tamamını başarısız olarak değerlendirir.

Sektördeki gelişmeleri devamlı takip eden Özcan Matbaası, baskı makineleri ve parkurları ile ilgili gelişmelerin de devamlı takipçisidir. Matbaacılık alanında gündeme gelen yeni teknolojiler var olan cihazların performansını artırmak son derece önemlidir. Basılı yazılı görsel işlemlerde tasarım talepleri dikkate alınır. Ani iyi bir tasarım olmadan Özcan Matbaası işlemlere başlamaz. İş hayatındaki bakış açısı, müşterilere yaklaşım şekli de bu açıdan diğer matbaa firmalarına göre fark yaratmaktadır. Özcan Matbaası’nda yer alan bazı ürünler şöyledir:

  • Katalog
  • Dergi
  • Broşür
  • Cepli dosya
  • Kartvizit
  • İnsert
  • Antetli kâğıt
  • El ilanı

Dilek Matbaası

Dilek Matbaası 2003 yılında kurulmuştur. Çıtasını her zaman yükselten yönetim kadrosuna ve de sektörün en iyi personellerine sahiptir. Teknolojiye ayak uydurma, hızlı hizmet, kalitede en iyiyi yakalama, hızlı yenilenme gibi birtakım prensiplere sahiptir. Dilek Matbaa anlaşmalı 150′yi bulan firma ile etkili referans verir ve kapsamlı bir hizmet seçeneği sunar. Ofset baskı atölyeleri, grafik tasarım ve mücellithane hizmetleri temel kategorilerdendir. Ajanda, takvim, broşür, el ilanı, poster, karton dosya katalog, spiral kaşe ve bloknot gibi firmalara özel bakılı ürünler vardır.